[Ana Sayfa]


PETEK KİMYA ve METAL San. Tic. Ltd. Şti.' nin kökleri 1970 yıllarına kadar dayanır. Şirketimizin Kurucusu Kimya Mühendisi Niyazi ERDEM 1970 - 1976 yılları arasında Üniversite eğitimini sürdürürken metal kaplama firmalarında da çalışarak bilgi ve görgüsünü arttırdı.


1978 - 1983 yılları arasında Erkap - Erkrom adları ile kendi kaplama firmalarımızı kurduk. Bu yıllarda NETAŞ, AUER, DEMİRDÖKÜM, ŞİŞECAM, BELDESAN, PHİLİPS, AYTAÇ gibi büyük kuruluşlara ve daha birçok firmaya fason kaplama işlerini başarı ile gerçekleştirdik.
Ve... 1984 yılında bilgi ve birikimlerimizi metal kaplama firmalarına aktarmak ve daha faydalı işler yapmak düşüncesi ile PETEK KİMYA firmasını kurduk. İngiliz Albright and Wilson, İtalyan Metalchimica firmalarının distribütörlüğünü yaptık. Bu arada temel kimyasal maddelerin satışını da sürdürdük.
1995 yılından itibaren Galvano Cihazları üretimine başladık. Bu imalatımızı da kaliteli bir şekilde sürdürmekteyiz.

Bugün PETEK KİMYA olarak 4 grup altında malzeme satışı ve üretimimizi sürdürmekteyiz.

 

1) GALVANO KİMYASALLARI

Metal Kaplama, Boya, Fosfatlama, Elektropolisaj, Baskı Mili, Eloksal, Cam Buzlama yüzey işlemlerinde kullanılan, Yağ Alıcı, Asidik Temizleme, Parlatıcılar, Taşıyıcılar, Katalizörler ve diğer yardımcı katkıları ithal edip satmaktayız.

 

2) TEMEL KİMYASAL MADDELER

Metal kaplama ve tüm yüzey işlemler uygulamasında kullanılan (Nikel Sülfat, Kostik, Karbonat, Çinko Oksit, Bakır Sülfat) gibi malzemelerin ithalat ve satışını sürdürmekteyiz.

 

3) GALVANO CİHAZLARI

Kaplama Banyoları ( Dolap, Hareketli-Düz Askı Banyoları ). Tam ve Yarı Otomatik Kaplama, Elektropolisaj, Eloksal, Cam Buzlama, Fosfatlama Tesisi. Kurutma Makineleri (Santrifüj-Askı-Dolap). Manyetik Pompalı Filtre Cihazı, Titan, Paslanmaz, Teflon, Kurşun, Cam Isıtıcı çeşitlerinin, Metal Kaplama Banyosu askılarının satış ve üretimini sürdürmekteyiz.

 

4) TEKNİK SERVİS

Yüzey İşlemlerinde kullanılan banyoların kuruluşunda, çalıştırılmasında ve arızalarının giderilmesinde hizmet vermekteyiz.
Laboratuar analizleri ve testlerle yaptığımız kontrollere bilgi ve tecrübemizi katarak banyo çözeltilerinin bakımını yapmaktayız.

Hedefimiz, daha kaliteli, daha çeşitli ürün yelpazesi ile yüzey işlemleri ile uğraşan firmalara yardımcı olmaktır.
 

  Hakkımızda    
 
- Hakkımızda
- MİSYON
- profil
  Copyright 2009 Petek Kimya ve Metal SAN. TİC. LTD. ŞTİ.      web tasarım studyo©®ea